Dětský Velikonoční pozdrav

Onkologický klient FN Plzeň Tomáš Bursa, zakladatel nadačního fondu Dobří lidé Česka a autor projektů, pomáhá nemocným dětem a jejich rodičům SRDCEM.

Do projektu nadačního fondu Dobří lidé Česka se zapojilo celkem 350 dětí z prvního stupně ze čtyř základních škol.

Školy: Martina Luthera, 1.ZŠ Plzeň, G+ SOŠ Rokycany, ZŠ Jižní předměstí Rokycany

Smyslem tohoto projektu je dát zdravým dětem ze základních škol prvního stupně příležitost a možnost pozitivně podpořit své nemocné vrstevníky, kteří jsou z důvodu svého onemocnění o velikonočních svátcích hospitalizováni v nemocnicích po celé ČR.

Přes obtížnost současných nařízení a zákonů o GDPR  se snažíme v rámci našich možností děti nejenom vzájemně seznámit, ale především jim dát v rámci dnešních technických vymožeností krásnou příležitost vzájemné komunikace a vytvoření nových kamarádských přátelství. Z tohoto důvodu je každý pohled záměrně očíslován a pod jeho číslem je možno na nadačních stránkách pod názvem projektu DĚTSKÝ VELIKONOČNÍ POZDRAV děti kontaktovat a poslat zpětný vzkaz.

Ze všech 350 pohledů autor projektu Tomáš vybere 50 nejvíce oslovujících, srdíčkových, ze kterých uspořádá v letošním roce 2019 před Velikonocemi ve dvou plzeňských nemocnicích výstavy pro dospělé nemocné klienty. Výstavy budou probíhat současně na těchto místech:

 •  FN Plzeň, Onkologická a radioterapeutická klinika Lochotín v 1. patře od 15.04.2019
 • Nemocnice Privamed 1. patro hlavní budovy 15.04.2019

Z dětských obrázků budou budou v letošním roce vyrobeny na příští rok 2020 originální velikonoční pohlednice, které budou připraveny pro veřejnost k zakoupení a následné zaslání blízkému, kterého chtějí podpořit.

Názvy škol a čísla pohledů:

 1. ZŠ Martina Luthera: čísla pohledů 01 – 100
 2. 1. ZŠ Plzeň: čísla pohledů 101  – 200
 3. G+ SOŠ Rokycany:  čísla pohledů 201 – 245
 4. ZŠ jižní Rokycany: čísla pohldů 246 –  345

Podpořte prosím naše nadační projekty i vy, přeposláním jakékoliv finanční částky na transparentní účet: Moneta bank 217 914 655/0600.

Děkujeme

9 komentářů u „Dětský Velikonoční pozdrav

 • Ahoj,
  jmenuji se Domini, je mi 12 roků a léčím se v Brně na onkologii. Dostal jsem pohled č. 76, moc se mi líbil a děkuji jeho autorovi.

 • Ahojky Kubo, vybrala jsem si tvůj pohled s číslem 15, a moc ti za něj děkuji. Okamžitě mi padl do oka, protože je strašně milý a krásný. Já se jmenuju Sofie a je mi 14 let. Tvůj pohled mi ihned rozzářil den. Líbila se mi jeho jedinečnost. Přeju ti krásné Velikonoce 🙂

  • Ahoj Sofie,

   jsem moc rád, že se Ti můj pohled líbil a přeji Ti taky krásné Velikonoce ! 🙂 Uzdrav se brzy !
   Jakub

 • Ahoj Vaness, mockrát ti děkuju za tvůj pohled s číslem 17. Já se jmenuju Sofie a je mi 14 let. Pohled od tebe moc potěšil mě i celou rodinu. Dala sis opravdu záležet, což velmi oceňuju. Ještě jednou ti děkuju a přeju ti krásné Velikonoce.

  • Ahoj Sofie❤️
   děkuji že se ti líbí můj pohled jsem moc ráda
   brzy se uzdrav.
   😍🤞Vaness🤞😍

 • Ahoj, děkuji ti za velikonoční pohled číslo 35 , na kterém je králíček s kuřátkem a balónky, je moc pěkný. Jmenuji se Hanička, je mi 10 let, baví mě keramika. Právě ležím na onkologii v Brně. Přeji ti také hezké Velikonoce. H.

 • Ahoj Same, děkuji za krásný pohled k Velikonocům, který má číslo 33. Jmenuji se Hanička,
  je mi deset let a ráda vyrábím keramiku. Právě jsem v brněnské nemocnici a těším se domů. Tvůj pohled mě moc potěšil. H.

 • Ahoj Maxi, dnes jsem dostal tvůj pohled č. 22., který je moc krasný. Jmenuju se SONNY, mám 8 let a rád hraju Minecraft. Moc by se mi líbilo, kdybys byl můj kamarád.
  S láskou Sonny

 • Dobrý den
  Moje dcera Eliška (Elišce je osm let a má leukemii) děkuje za pohled, který obdržela dnes na onkologii v Brně.
  Jedná se o pohled číslo 47 od Aničky
  Eliška moc děkuje Aničce. Udělal jí radost. Aničce přejeme taky moc hezké Velikonoce a ať je hlavně zdravá.

Komentáře nejsou povoleny.